Vlada
Premijer Sanader: Hrvatska će sigurno graditi terminal za ukapljeni plin
Predsjednik Vlade Ivo Sanader najavio je u Hrvatskom saboru da će Hrvatska sigurno graditi terminal za ukapljeni plin kako bi osigurala energetsku neovisnost. Odgovarajući na pitanje zastupnika o alternativnim putovima transporta plina, podsjetio je na planove bivše Vlade o izgradnji magistralnog plinovoda i plinofikaciji određenih regija, te najavio razmatranje plinofikacije do Dubrovnika. Ministar gospodarstva Branko Vukelić osvrnuo se na cijene goriva, istaknuvši da će Vlada pratiti kretanje cijena nafte, te napomenuo da su zaustavljeni zahtjevi za poskupljenjem plina.
25.01.2006 | Vlada Republike Hrvatske
| Lokacije: | Hrvatski sabor, Pula, Karlovac, Slavonija, Baranja, Lika, Dalmacija, Split, Dubrovnik |
| Teme: | Energetika, Politika, Gospodarstvo |
| Izdvojeni datumi: | 2006-01-25T00:00:00Z, 2011-01-01T00:00:00Z |
| Datum: | 25.1.2006. 0:00:00 |
| Kategorije: | Energetika, Politika, Gospodarstvo |
| Ivo Sanader, terminal za ukapljeni plin, energetska neovisnost, plin, Vlada, Hrvatski sabor, Mario Zubović, Branko Vukelić, cijene energenata, HEP |