Vlada
Ćorić: Europska i ukrajinska elektro-energetska mreža uskoro će biti spojene
Hrvatski ministar gospodarstva Tomislav Ćorić najavio je skoro spajanje europske elektro-energetske mreže s ukrajinskom, nakon zahtjeva ukrajinske vlade. Naglasio je jedinstvo i solidarnost EU-a s Ukrajinom te potrebu za dekarbonizacijom i obnovljivim izvorima energije kao odgovor na energetsku krizu i ovisnost o ruskom plinu. Ćorić je pohvalio LNG terminal na Krku kao strateški potez Hrvatske i istaknuo mogućnost uvoza nafte preko Rijeke.
28.02.2022 | Vlada Republike Hrvatske
| Lokacije: | Bruxelles, Ukrajina, Europska unija, Rijeka, Krk |
| Teme: | Energetska politika, Međunarodni odnosi, Ovisnost o energiji |
| Izdvojeni datumi: | 2022-02-28T00:00:00Z |
| Datum: | 28.2.2022. 0:00:00 |
| Kategorije: | Energetska politika, Međunarodni odnosi, Ovisnost o energiji |
| Tomislav Ćorić, Ukrajina, EU, energetika, elektro-energetska mreža, dekarbonizacija, obnovljivi izvori energije, LNG terminal Krk, Rijeka, nafta, plu |