Premijer Sanader otvorio plinovod Pula-Karlovac
Premijer Ivo Sanader svečano je pustio u rad plinovod od platforme Ivana K u sjevernom Jadranu do terminala Pula te magistralni plinovod Pula-Karlovac. Projekt, koji je realiziran u rekordnom roku od strane INA-e i Plinacroa, vrijedan 90 milijuna eura (magistralni dio) i 45 milijuna dolara (Inin dio), osigurava izravnu opskrbu prirodnim plinom s Jadrana i jača energetsku neovisnost Hrvatske. Premijer je najavio daljnja ulaganja u plinsku mrežu te naglasio važnost energetske sigurnosti, posebno uoči zimske sezone. Također je spomenuta ubrzana izgradnja plinovoda Bosiljevo-Split i put Hrvatske prema EU. Istarski župan Ivan Jakovčić podržao je projekt te pozvao na izgradnju plinske termoelektrane Plomin 3 i LNG terminala u Istri.
22.11.2006 | Vlada Republike Hrvatske
| Lokacije: | Galižana, Pula, Karlovac, Sjeverni Jadran |
| Teme: | Energetika, Infrastruktura, Vladine politike, Energetska sigurnost |
| Izdvojeni datumi: | 2006-11-22T00:00:00Z, 2006-01-01T00:00:00Z, 2010-01-01T00:00:00Z, 2011-01-01T00:00:00Z |
| Datum: | 22.11.2006. 0:00:00 |
| Kategorije: | Energetika, Infrastruktura, Vladine politike, Energetska sigurnost |
| Ivo Sanader, plinovod, Pula-Karlovac, energetska neovisnost, INA, Plinacro, sjeverni Jadran, Galižana, Istra, plinsko polje Ivana K |