Šušnjar: Do kraja godine ispunit ćemo sve obveze za ulazak u OECD
Ministar gospodarstva Ante Šušnjar potvrdio je da će Hrvatska do kraja 2025. godine ispuniti sve preostale obveze za ulazak u Organizaciju za ekonomsku suradnju i razvoj (OECD), prema planu Vlade za 2026. Istaknuo je snažnu podršku OECD-a i napredak Hrvatske u ispunjavanju kriterija, naglašavajući Hrvatsku kao pouzdanog partnera s punim pristupom europskom tržištu, smanjenim regulatornim rizicima te modernom infrastrukturom. Od 1993. do danas u Hrvatsku je uloženo više od 53,7 milijardi eura stranog kapitala, a samo u posljednjih pet godina gotovo 17 milijardi eura. Spomenuti su primjeri investicija poput Jabil, FACC, Siemens i Končar. Zamjenik ravnatelja OECD-a Antonio Gomez potvrdio je ispunjavanje reformi i poboljšanje ulagačke klime. Predsjednik Uprave Siemensa Boris Miljavac pohvalio je Hrvatsku kao odlično mjesto za investiranje, ističući kvalitetnu radnu snagu. Šušnjar je također apelirao na mudrost i razum u turističkom sektoru kako bi se očuvao održivi rast.
10.06.2025 | Vlada Republike Hrvatske
| Lokacije: | Hrvatska, Europa, Rijeka, Krku, Osijek, Jakovlje |
| Teme: | članstvo u OECD-u, strana ulaganja, gospodarski rast, investicijska klima, turizam, strateški položaj Hrvatske |
| Izdvojeni datumi: | 2026-01-01T00:00:00Z |
| Datum: | 10.6.2025. 0:00:00 |
| Kategorije: | članstvo u OECD-u, strana ulaganja, gospodarski rast, investicijska klima, turizam, strateški položaj Hrvatske |
| OECD, članstvo, Hrvatska, ulaganja, gospodarstvo, Ante Šušnjar, Antonio Gomez, Boris Miljavac, Siemens, Končar, Jabil, FACC, turizam |