Osnažujemo suradnju Vlade i Europske komisije u pogledu ostvarivanja ciljeva zelene tranzicije
Predsjednik Vlade Republike Hrvatske Andrej Plenković sastao se s izvršnim potpredsjednikom Europske komisije Marošem Šefčovičem u Banskim dvorima. Glavne teme razgovora bile su provedba Zelenog plana EU-a, povezivanje zelene tranzicije s gospodarskim rastom i konkurentnošću, te budući prioriteti Europske komisije, uključujući cijene energije, obnovljive izvore i industrijsku politiku. Istaknut je doprinos Mehanizma za oporavak i otpornost (NPOO) u ostvarivanju ciljeva zelene tranzicije. Premijer Plenković predstavio je pozitivne gospodarske trendove u Hrvatskoj te prioritete Vlade, dok su se sugovornici složili o potrebi učinkovitije komunikacije o zelenoj tranziciji i njezinim prilikama. Izraženo je zadovoljstvo dosadašnjom suradnjom i očekivanje još tješnje suradnje zbog novih geopolitičkih i sigurnosnih izazova.
12.07.2024 | Vlada Republike Hrvatske
| Lokacije: | Banski dvori |
| Teme: | Suradnja Vlade i Europske komisije, Zelena tranzicija, Gospodarski rast, Konkurentnost, Europski zeleni plan, NPOO, Obnovljivi izvori energije, Cijene energije, Industrijska politika, Geopolitički izazovi |
| Izdvojeni datumi: | 2024-07-12T00:00:00Z |
| Datum: | 12.7.2024. 0:00:00 |
| Kategorije: | Suradnja Vlade i Europske komisije, Zelena tranzicija, Gospodarski rast, Konkurentnost, Europski zeleni plan, NPOO, Obnovljivi izvori energije, Cijene energije, Industrijska politika, Geopolitički izazovi |
| zelena tranzicija, Europska komisija, Vlada RH, Andrej Plenković, Maroš Šefčovič, Zeleni plan EU-a, NPOO, Mehanizam za oporavak i otpornost |