Hrvatska i Europska komisija jačaju suradnju na ostvarivanju ciljeva zelene tranzicije
Predsjednik Vlade Andrej Plenković sastao se s izvršnim potpredsjednikom Europske komisije Marošom Šefčovičem u Banskim dvorima kako bi razgovarali o jačanju suradnje na ostvarivanju ciljeva zelene tranzicije. Fokus razgovora bio je na provedbi Zelenog plana EU-a, povezivanju zelene tranzicije s gospodarskim rastom i konkurentnošću, te doprinosu Mehanizma za oporavak i otpornost. Istaknuta je kvalitetna provedba NPOO-a u Hrvatskoj. Premijer Plenković predstavio je pozitivne gospodarske trendove i prioritete Vlade, uključujući zelenu i digitalnu tranziciju, demografske izazove i priuštivo stanovanje. Sugovornici su se složili o potrebi učinkovitije komunikacije o zelenoj tranziciji i njezinim prilikama, te su izrazili zadovoljstvo dosadašnjom suradnjom, očekujući još tješnju suradnju u svjetlu novih geopolitičkih izazova.
12.07.2024 | Ministarstvo gospodarstva
| Lokacije: | Banski dvori |
| Teme: | Zelena tranzicija, Europska unija, Gospodarstvo, Energetska politika, Nacionalni plan oporavka i otpornosti |
| Izdvojeni datumi: | 2024-07-12T00:00:00Z |
| Datum: | 12.7.2024. 0:00:00 |
| Kategorije: | Zelena tranzicija, Europska unija, Gospodarstvo, Energetska politika, Nacionalni plan oporavka i otpornosti |
| Andrej Plenković, Maroš Šefčovič, Europska komisija, Vlada RH, zelena tranzicija, Zeleni plan EU, gospodarski rast, konkurentnost, Mehanizam za oporavak i otpornost, NPOO, obnovljivi izvori energije, cijene energije, industrijska politika, digitalna tranzicija, demografski izazovi, priuštivo stanovanje |