Vlada
Vlada o novom arbitražnom postupku s MOL-om: "Naše mjere bile su utemeljene na propisima"
Vlada Republike Hrvatske objavila je da je primila obavijest o novom arbitražnom postupku koji je MOL pokrenuo protiv Hrvatske. Postupak se odnosi na mjere koje je Vlada donijela u rujnu 2022. godine kako bi osigurala opskrbu građana plinom tijekom energetske krize. Vlada tvrdi da su sve poduzete mjere bile u skladu s važećim propisima i zakonskim obvezama, te da je cilj bio zaštititi kućanstva, škole, vrtiće i bolnice od prekida opskrbe plinom zbog drastičnog rasta cijena na tržištu. Hrvatsku će u ovom postupku, kao i inače po zakonu, zastupati DORH.
22.06.2024 | Vlada Republike Hrvatske
| Lokacije: | Hrvatska |
| Teme: | Energetika, Pravo, Međunarodni odnosi |
| Izdvojeni datumi: | 2022-09-01T00:00:00Z |
| Datum: | 22.6.2024. 0:00:00 |
| Kategorije: | Energetika, Pravo, Međunarodni odnosi |
| Vlada, MOL, arbitraža, plina, energetska kriza, DORH |