Hrvatska delegacija na COP27: Najavljen Nacionalni centar za klimatsku tranziciju, istaknuta ulaganja u zelene tehnologije
Hrvatska delegacija na čelu s premijerom Andrejem Plenkovićem sudjelovala je na konferenciji COP27 u Šarm el-Šeiku. Konferencija je okupila predstavnike iz oko 200 zemalja kako bi raspravili o obuzdavanju globalnog zagrijavanja i financiranju popravka šteta prouzročenih klimatskim promjenama. Premijer Plenković je najavio osnivanje Nacionalnog centra za klimatsku i ekološku tranziciju te istaknuo značajna ulaganja Hrvatske u obnovljive izvore energije, modernizaciju željeznica i potencijal zelenog vodika. Ministar gospodarstva Davor Filipović potvrdio je podršku Hrvatske pomoći ugroženim zemljama i naglasio usvajanje zakonodavnog paketa EU 'Spremni za 55' za smanjenje emisija.
08.11.2022 | Ministarstvo gospodarstva i održivog razvoja
| Lokacije: | Šarm el-Šeik, Egipat |
| Teme: | Klimatske promjene, Međunarodna politika, Energetska tranzicija, Održivi razvoj |
| Izdvojeni datumi: | 2022-11-06, 2022-11-08, 2015, 2030, 2032 |
| Datum: | 6.11.2022. 0:00:00 |
| Kategorije: | Klimatske promjene, Međunarodna politika, Energetska tranzicija, Održivi razvoj |
| COP27, Klimatske promjene, Andrej Plenković, Davor Filipović, Ujedinjeni narodi, Šarm el-Šeik, Zelena tranzicija, Obnovljivi izvori energije, Zeleni vodik, Nacionalni centar za klimatsku i ekološku tranziciju, Spremni za 55, Globalno zagrijavanje |