Turistički promet u Zagrebu: Ožujak u plusu, prvo tromjesečje u minusu
U ožujku 2010. godine Zagreb je zabilježio rast turističkog prometa s 6% više turista i 5% više noćenja u usporedbi s ožujkom 2009. godine. Međutim, na razini prvog tromjesečja 2010. godine, turistički rezultati su slabiji: zabilježen je pad od 5% u dolascima i 10,6% u noćenjima u usporedbi s prvim tromjesečjem 2009. godine. Najveći doprinos rastu u ožujku dali su strani turisti, dok su domaći turisti imali pad i u ožujku i u prvom tromjesečju. Većina turista boravila je u zagrebačkim hotelima, čija je iskorištenost kapaciteta krajem ožujka bila 29,5%. Među stranim turistima najbrojniji su bili Nijemci, Austrijanci, Talijani te posjetitelji iz Bosne i Hercegovine i Srbije.
21.05.2010 | Ministarstvo turizma i sporta
| Lokacije: | Zagreb |
| Teme: | Turizam, Statistika, Gospodarstvo |
| Izdvojeni datumi: | 2010-03-01T00:00:00Z, 2009-03-01T00:00:00Z, 2010-01-01T00:00:00Z, 2009-01-01T00:00:00Z |
| Datum: | 31.3.2010. 0:00:00 |
| Kategorije: | Turizam, Statistika, Gospodarstvo |
| Zagreb, turizam, turisti, noćenja, statistika, Gradski ured za strategijsko planiranje i razvoj grada |