Čelnici policija surađuju u pripremi turističke sezone
U Opatiji je održana četvrta Konferencija čelnika policija uoči turističke sezone, na kojoj su sudjelovali predstavnici policija iz 11 zemalja te INTERPOL-a. Potpisani su memorandumi o suradnji koji omogućuju dolazak policijskih službenika iz Austrije, Slovačke, Francuske, Češke i Mađarske u Hrvatsku tijekom turističke sezone. Glavni ravnatelj policije Vladimir Faber istaknuo je važnost suradnje za sigurnost turista i promociju Hrvatske kao sigurnog odredišta. Ministar unutarnjih poslova Tomislav Karamarko najavio je moguće povećanje broja zemalja sudionica u budućnosti, a predstavnik INTERPOL-a Karl Lesjak potvrdio je punu podršku projektu.
14.05.2009 | Ministarstvo turizma i sporta
| Lokacije: | Opatija, Hrvatska |
| Teme: | Sigurnost, Međunarodna suradnja, Turizam |
| Izdvojeni datumi: | 2009-05-14T00:00:00Z |
| Datum: | 14.5.2009. 0:00:00 |
| Kategorije: | Sigurnost, Međunarodna suradnja, Turizam |
| policija, turistička sezona, suradnja, Opatija, INTERPOL, Hrvatska, memorandum, policijski službenici, Austrija, Slovačka, Francuska, Češka, Mađarska, Njemačka, BiH, Srbija, Slovenija, Crna Gora, Vladimir Faber, Damir Bajs, Tomislav Karamarko, Karl Lesjak |