Memorandum o suradnji policija tijekom turističke sezone potpisan u Opatiji
U Opatiji je potpisan Memorandum o suradnji na projektu "Sigurna turistička sezona" između policijskih organizacija iz 8 zemalja (Austrija, Češka, Njemačka, Poljska, Francuska, Mađarska, Slovenija i Srbija), uz sudjelovanje Slovačke i INTERPOL-a. U sklopu projekta, od 1. srpnja do 31. kolovoza, u Hrvatskoj će boraviti 46 stranih policijskih službenika. Glavni ravnatelj Hrvatske policije Oliver Grbić istaknuo je poboljšanje suradnje i sigurnost kao ključan faktor za turizam, dok je Državni tajnik u Ministarstvu turizma Branko Grgić potvrdio da je sigurnost visoko rangirana među razlozima dolaska turista. Direktor policije Srbije Milorad Veljović pohvalio je memorandum kao iskorak u suradnji.
12.05.2011 | Ministarstvo turizma i sporta
| Lokacije: | Opatija |
| Teme: | Policijska suradnja, Sigurnost u turizmu, Međunarodni odnosi |
| Izdvojeni datumi: | 2011-07-01T00:00:00Z, 2011-08-31T00:00:00Z, 2010-01-01T00:00:00Z, 2011-01-01T00:00:00Z |
| Datum: | 12.5.2011. 0:00:00 |
| Kategorije: | Policijska suradnja, Sigurnost u turizmu, Međunarodni odnosi |
| sigurna turistička sezona, policija, suradnja, memorandum, Opatija, turizam, sigurnost, međunarodna suradnja |




