Ministarstva
Ministarski sastanak Vijeća za konkurentnost: Oporavak, zelena i digitalna transformacija te zaštita potrošača u fokusu
Ministarski sastanak Vijeća za konkurentnost fokusirao se na oporavak od COVID-19 krize, jačanje strateške autonomije EU i transformaciju prema zelenom i digitalnom gospodarstvu. Raspravljalo se o Nacionalnim planovima oporavka i otpornosti te Novoj strategiji za potrošače. Republika Hrvatska naglašava važnost ulaganja u privatni sektor, inovacije i digitalizaciju, posebno kod malih i srednjih poduzeća, te podržava ciljeve nove strategije za potrošače i usklađuje nacionalni program zaštite potrošača.
25.02.2021 | Ministarstvo gospodarstva
| Lokacije: | EU |
| Teme: | Industrijska politika, Oporavak od COVID-19, Potrošači, Digitalizacija, Zelena tranzicija |
| Izdvojeni datumi: | |
| Datum: | 25.2.2021. 0:00:00 |
| Kategorije: | Industrijska politika, Oporavak od COVID-19, Potrošači, Digitalizacija, Zelena tranzicija |
| Vijeće za konkurentnost, Nataša Mikuš Žigman, Nacionalni planovi oporavka i otpornosti, zelena transformacija, digitalna transformacija, COVID-19, strategija za potrošače, mala i srednja poduzeća, Direktiva o digitalnim uslugama |