Jačanje jedinstvenog tržišta glavna tema Vijeća za konkurentnost
Vijeće za konkurentnost, pod njemačkim predsjedništvom, održalo je neformalnu videokonferenciju 18. rujna 2020. na kojoj je glavna tema bilo jačanje jedinstvenog tržišta EU za snažan oporavak i konkurentnu Europu, posebno u svjetlu ekonomske krize uzrokovane pandemijom COVID-19. Hrvatska, zastupana od strane državne tajnice Nataše Mikuš Žigman, podržala je inicijative za produbljivanje jedinstvenog tržišta i potpisala dokument o revitalizaciji tržišta usluga. Istaknut je prioritet uklanjanja prepreka u prekograničnom pružanju usluga te podrška Radnoj skupini za provedbu jedinstvenog tržišta (SMET). Državna tajnica naglasila je potrebu za ambicioznim, zajedničkim i koordiniranim koracima u cilju reforme unutarnjeg tržišta, smanjenja administrativnog opterećenja i poticanja digitalizacije za jači i neovisniji EU.
18.09.2020 | Ministarstvo gospodarstva
| Lokacije: | Hrvatska, Njemačka, Europska unija |
| Teme: | Jedinstveno tržište, Ekonomska politika EU, Pandemija COVID-19, Tržište usluga, Međunarodna suradnja |
| Izdvojeni datumi: | 2020-09-18T00:00:00Z |
| Datum: | 18.9.2020. 0:00:00 |
| Kategorije: | Jedinstveno tržište, Ekonomska politika EU, Pandemija COVID-19, Tržište usluga, Međunarodna suradnja |
| jedinstveno tržište, Vijeće za konkurentnost, EU, oporavak, COVID-19, tržište usluga, Hrvatska |