Bolnica u Vinkovcima uskoro dobiva novi CT uređaj i prolazi energetsku obnovu
Ministrica zdravstva Vili Beroš posjetila je Opću županijsku bolnicu Vinkovci nakon što je nevrijeme oštetilo krovište i CT uređaj. Najavljena je energetska obnova zgrade, uključujući obnovu krovišta i postavljanje fotonaponske elektrane, što će smanjiti troškove energije. Također, ministrica je obećala zalaganje za nabavu novog CT uređaja, s obzirom na oštećenje postojećeg i njegovu važnost. Ravnatelj bolnice Krunoslav Šporčić izrazio je optimizam da će stari CT uređaj biti popravljen i ponovno u funkciji do kraja tjedna, uz rad u više smjena kako bi se nadoknadili zaostaci. Ministrica je također obišla nedavno uređene apartmane na Odjelu za ginekološke bolesti i u Rodilištu. Gradonačelnik Ivan Bosančić zahvalio je na posjeti i podršci.
07.05.2025 | Ministarstvo zdravstva
| Lokacije: | Vinkovci |
| Teme: | Zdravstvo, Infrastruktura, Energetska obnova |
| Izdvojeni datumi: | 2025-05-07T00:00:00Z |
| Datum: | 7.5.2025. 0:00:00 |
| Kategorije: | Zdravstvo, Infrastruktura, Energetska obnova |
| Vinkovci, bolnica, nevrijeme, ministrica Hrstić, energetska obnova, CT uređaj, Krunoslav Šporčić, Ivan Bosančić |