Globalni summit o transplantaciji: Santander izjava postavlja smjernice za budućnost
U Santanderu je 9. i 10. studenoga 2023. održan Globalni summit o transplantaciji pod nazivom 'Prema globalnoj konvergenciji u transplantaciji: Dostatnost, transparentnost i nadzor'. Summit, organiziran od strane španjolske Nacionalne organizacije za transplantaciju (ONT) uz potporu međunarodnih organizacija poput EDQM-a, ESOT-a, TTS-a i WHO-a, okupio je 183 sudionika iz 57 zemalja. Cilj je bio kritički sagledati stanje doniranja i transplantacije te identificirati buduće izazove. Summit je rezultirao 'Santander izjavom' s preporukama za vlade i međunarodne organizacije, a u završnom dijelu sudjelovala je i državna tajnica Marija Bubaš predstavljajući hrvatsku perspektivu.
13.11.2023 | Ministarstvo zdravstva
| Lokacije: | Santander, Španjolska |
| Teme: | Transplantacija organa, Javno zdravstvo, Međunarodna suradnja, Zdravstvena politika |
| Izdvojeni datumi: | 2023-11-09T00:00:00Z, 2023-11-10T00:00:00Z, 2023-11-13T00:00:00Z |
| Datum: | 9.11.2023. 0:00:00 |
| Kategorije: | Transplantacija organa, Javno zdravstvo, Međunarodna suradnja, Zdravstvena politika |
| transplantacija organa, doniranje organa, EDQM, ESOT, TTS, WHO, Španjolska, Vijeće Europe, transplantacijska medicina, Santander izjava, Marija Bubaš, Vili Beroš |