Plenković na Danu Sveučilišta u Osijeku: Obrazovanje je jedan od četiri temeljna prioriteta Vlade
Premijer Andrej Plenković sudjelovao je na proslavi 50. obljetnice Sveučilišta Josipa Jurja Strossmayera u Osijeku, gdje je istaknuo obrazovanje kao jedan od ključnih prioriteta Vlade RH, uz demografsku revitalizaciju, zelenu tranziciju i digitalnu transformaciju. Naglasio je značajna povećanja proračuna za znanost i obrazovanje te najavio nastavak ulaganja u obrazovnu infrastrukturu i visoko obrazovanje. Premijer se također sastao s osječko-baranjskom županicom Natašom Tramišak, potvrdivši predanost Vlade razvoju Osijeka i županije, spomenuvši pritom projekte poput KBC-a Osijek i Regionalnog centra za gospodarenje otpadom Orlovnjak. Sjednica Senata bila je prilika za dodjelu sveučilišnih priznanja, a premijer Plenković primio je Plaketu osječkog Sveučilišta za doprinos obnovi i razvoju.
06.06.2025 | Vlada Republike Hrvatske
| Lokacije: | Osijek |
| Teme: | Vlada, Sveučilište, Obrazovanje, Prioriteti, Regionalni razvoj |
| Izdvojeni datumi: | 2025-06-06T00:00:00Z |
| Datum: | 6.6.2025. 0:00:00 |
| Kategorije: | Vlada, Sveučilište, Obrazovanje, Prioriteti, Regionalni razvoj |
| Andrej Plenković, Sveučilište u Osijeku, 50. obljetnica, obrazovanje, prioriteti Vlade, demografska revitalizacija, zelena tranzicija, digitalna transformacija, Nataša Tramišak, Osječko-baranjska županija, Hrvatska, Vlada RH |