Predsjednik Vlade na obilježavanju 30. obljetnice Daytonskog sporazuma
Predsjednik Vlade Andrej Plenković sudjelovat će na proslavi 30. obljetnice Daytonskog sporazuma u Daytonu, SAD, 25. i 26. svibnja 2025. godine. Događaju će nazočiti i ministar vanjskih i europskih poslova Gordan Grlić Radman te posebni savjetnik predsjednika Vlade Mate Granić. Na skupu će sudjelovati i glavni tajnik NATO-a Jens Stoltenberg, predsjednik Parlamentarne skupštine NATO-a Marcos Perestrelo, te visoki dužnosnici iz Sjedinjenih Američkih Država, Europske unije i zemalja regije. Premijer Plenković će se obratiti na proljetnom zasjedanju Parlamentarne skupštine NATO-a, a predviđen je i bilateralni susret s glavnim tajnikom NATO-a. Program uključuje prijem, radnu večeru i zasjedanje.
25.05.2025 | Vlada Republike Hrvatske
| Lokacije: | Dayton, Sjedinjene Američke Države |
| Teme: | Vanjska politika, Međunarodni odnosi, Sigurnost |
| Izdvojeni datumi: | 2025-05-25T00:00:00Z, 2025-05-25T00:00:00Z, 2025-05-26T00:00:00Z |
| Datum: | 25.5.2025. 0:00:00 |
| Kategorije: | Vanjska politika, Međunarodni odnosi, Sigurnost |
| Andrej Plenković, Daytonski sporazum, NATO, Parlamentarna skupština NATO-a, Mark Rutte, Marcos Perestrelo, Gordan Grlić Radman, Mate Granić, SAD, Dayton |