Ćorić: 2022. će biti godina nastavka gospodarskog rasta
Ministar gospodarstva Tomislav Ćorić izrazio je uvjerenje da će 2022. godina donijeti nastavak gospodarskog rasta u Hrvatskoj, usporediv s prošlom godinom koja je pokazala preko deset posto rasta. Naglasio je važnost izvoznika u postizanju konvergencije prema prosjeku EU-a. Ministarstvo će poticati konkurentnost i energetsku učinkovitost kroz natječaje, od kojih je jedan vrijedan 1,9 milijardi kuna za prerađivačku industriju. HBOR će pomoći izvoznicima s problemima likvidnosti. Ćorić je također izjavio da Hrvatska ne očekuje probleme u opskrbi plinom, gorivom i strujom, čak ni u slučaju negativnih scenarija, ističući spremnost zemlje za krizne situacije. Izvozna klima, prema Lideru, značajno se poboljšala.
01.04.2022 | Vlada Republike Hrvatske
| Lokacije: | Hrvatska, Europska unija, Ruska Federacija, Europa |
| Teme: | ekonomija, vanjska trgovina, energetika, vlada |
| Izdvojeni datumi: | 2022, 2021 |
| Datum: | 1.4.2022. 0:00:00 |
| Kategorije: | ekonomija, vanjska trgovina, energetika, vlada |
| Tomislav Ćorić, gospodarski rast, Hrvatska, izvoznici, konkurentnost, energetska učinkovitost, plinovod, gorivo, struja, HBOR, Lider Klub izvoznika, Rusija, Ukrajina |