U Pakracu otkriveno spomen-obilježje poginulim hrvatskim braniteljima
U Pakracu je 6. listopada 2020. otkriveno spomen-obilježje poginulim hrvatskim braniteljima u povodu 29. godišnjice njihove pogibije. Spomen-obilježje, koje simbolizira gradsku fontanu u formi staroga grada Pakraca, otkrili su potpredsjednik Vlade i ministar hrvatskih branitelja Tomo Medved te predsjednica Udruge roditelja poginulih branitelja Pakrac-Lipik Silvija Svjetličić. Ministar Medved naglasio je važnost sjećanja na žrtve i pozvao mlade da ostanu u Hrvatskoj. Također je istaknuo značajna sredstva osigurana za obnovu Pakraca i donesene zakonske promjene. Na komemoraciji su bili i izaslanici predsjednika Republike te Hrvatskog sabora. Posmrtno je odlikovan Stjepan Širac Redom bana Jelačića.
06.10.2020 | Vlada Republike Hrvatske
| Lokacije: | Pakrac, Trg bana Jelačića |
| Teme: | Domovinski rat, braniteljska populacija, memorijalna baština, obnova i razvoj |
| Izdvojeni datumi: | 2020-10-06T00:00:00Z |
| Datum: | 6.10.2020. 0:00:00 |
| Kategorije: | Domovinski rat, braniteljska populacija, memorijalna baština, obnova i razvoj |
| Pakrac, spomen-obilježje, hrvatski branitelji, Domovinski rat, Tomo Medved, Silvija Svjetličić, Marijan Mareković, Ante Deur, Zoran Milanović, Vinko Širac, Stjepan Širac |