Beroš: Trend opterećenosti bolničkog sustava je dobar, ali smrtnost i pacijenti na respiratoru zabrinjavaju
Ministar zdravstva Vili Beroš izvijestio je da Hrvatska prati pozitivan trend u opterećenosti bolničkog sustava unatoč 341 novoboljelom od koronavirusa. Broj hospitaliziranih je 299, s 33 nova prijema i 38 otpuštenih pacijenata, što ministar smatra dobrim znakom. Međutim, 24 pacijenta su na respiratoru, što je zabrinjavajuće. Beroš je također istaknuo četvrto mjesto Hrvatske u EU po smrtnosti na 100.000 stanovnika, povezujući to s nedavnim porastom novozaraženih. Pozvao je građane na poštivanje epidemioloških mjera kao ključne u borbi protiv epidemije. Dotaknuo se i dilema oko samoizolacije zdravstvenih djelatnika te naglasio potrebu za nastavkom liječenja kroničnih i onkoloških bolesti paralelno s fokusom na COVID-19. Vezano uz cjepivo, Beroš je spomenuo pauzu u ispitivanju AstraZeneccinog cjepiva kao primjer važnosti sigurnosti i učinkovitosti.
09.09.2020 | Vlada Republike Hrvatske
| Lokacije: | Hrvatska |
| Teme: | COVID-19, Zdravstvo, Epidemiologija, Vladine politike |
| Izdvojeni datumi: | 9.9.2020. |
| Datum: | 9.9.2020. 0:00:00 |
| Kategorije: | COVID-19, Zdravstvo, Epidemiologija, Vladine politike |
| Vili Beroš, koronavirus, COVID-19, bolnički sustav, hospitalizirani, respirator, smrtnost, cjepivo, AstraZeneca, epidemiološke mjere |