Premijer Plenković čestitao Dan neovisnosti: "Ustrajno gradimo društvo koje počiva na domoljublju"
Predsjednik Vlade Andrej Plenković uputio je čestitku povodom Dana neovisnosti. U čestitci je podsjetio na povijesne odluke o razdruživanju od Jugoslavije, žrtvu hrvatskih branitelja u borbi za slobodu i neovisnost, te istaknuo snažan položaj Hrvatske u međunarodnoj zajednici. Također je naglasio uspješno predsjedanje Vijećem Europske unije i odgovore na pandemiju koronavirusa, uključujući ekonomske mjere za očuvanje radnih mjesta i poduzeća. Plenković je obećao nastavak poduzimanja mjera za zaštitu zdravlja i života građana, te provođenje reformi za gospodarski oporavak i podizanje kvalitete života. Čestitao je Dan neovisnosti svim Hrvaticama i Hrvatima u Domovini i inozemstvu.
25.06.2020 | Vlada Republike Hrvatske
| Lokacije: | Hrvatska |
| Teme: | Dan neovisnosti, Državnost, Međunarodni odnosi, Zdravstvo, Gospodarstvo |
| Izdvojeni datumi: | 2020-06-25 |
| Datum: | 25.6.2020. 0:00:00 |
| Kategorije: | Dan neovisnosti, Državnost, Međunarodni odnosi, Zdravstvo, Gospodarstvo |
| Dan neovisnosti, Andrej Plenković, Vlada RH, Hrvatski sabor, nezavisnost, koronavirus, predsjedanje Vijećem EU |