Premijer Sanader: Siguran sam da ćemo do 2011. pristupiti Europskoj uniji
Hrvatski premijer Ivo Sanader izrazio je u intervjuu za njemački list Die Welt uvjerenje da će Hrvatska do kraja 2009. dovršiti pregovore za pristupanje Europskoj uniji te da će do 2011. postati punopravna članica. Naglasio je da bi najradije da to bude 1. siječnja. Sanader je također komentirao slovensku blokadu kao pogrešnu politiku te se založio za rješavanje graničnog spora pred Međunarodnim sudom u Den Haagu, ističući pravnu obveznost presuda. Podsjetio je da je Slovenija pristupila EU-u i NATO-u unatoč graničnim pitanjima. Premijer je naveo i konkretne zadatke Hrvatske u NATO-u, uključujući povećanje broja vojnika u Afganistanu i ponudu forenzičkih usluga. Istaknuo je zajedničke vrijednosti s NATO-om i ponudio potporu zemljama u regiji.
11.04.2009 | Vlada Republike Hrvatske
| Lokacije: | Hrvatska, Njemačka, Slovenija, Europska unija, Afganistan, Irak, Den Haag, Beograd, Sarajevo |
| Teme: | Vanjska politika, Pregovori s EU, Međunarodni odnosi, Obrana |
| Izdvojeni datumi: | 2009-04-11T00:00:00Z, 2011-01-01T00:00:00Z |
| Datum: | 11.4.2009. 0:00:00 |
| Kategorije: | Vanjska politika, Pregovori s EU, Međunarodni odnosi, Obrana |
| Ivo Sanader, Europska unija, Slovenija, granični spor, NATO, Afganistan, Irak |