Zatvara se Misija OESS-a u Republici Hrvatskoj
Odlukom Stalnog vijeća OESS-a, donesenom 21. prosinca 2007. u Beču, službeno se zatvara Misija OESS-a u Republici Hrvatskoj. Ova odluka predstavlja potvrdu postignutih rezultata Hrvatske na putu prema EU i NATO-u, uz pohvale za suradnju Vlade RH i Misije tijekom jedanaest godina, osobito u područjima vladavine prava, prava manjina, povratka izbjeglica i stambenog zbrinjavanja. U Zagrebu će se otvoriti manji ured za praćenje suđenja ratnim zločinima i izvještavanje o stambenom zbrinjavanju tijekom 2008. godine, što je uobičajena praksa postupnog povlačenja OESS-a. Uspostavljena 'Platforma' za suradnju OESS-a i Hrvatske dodatno je ubrzala reforme, čime je Hrvatska dala doprinos jačanju OESS-a.
22.12.2007 | Vlada Republike Hrvatske
| Lokacije: | Hrvatska, Beč, Zagreb |
| Teme: | Međunarodni odnosi, Hrvatska vanjska politika, Pravosuđe, Ljudska prava, Nacionalne manjine, Međunarodna suradnja |
| Izdvojeni datumi: | 2007-12-21T00:00:00Z, 2008-01-01T00:00:00Z |
| Datum: | 21.12.2007. 0:00:00 |
| Kategorije: | Međunarodni odnosi, Hrvatska vanjska politika, Pravosuđe, Ljudska prava, Nacionalne manjine, Međunarodna suradnja |
| OESS, Hrvatska, Misija, zatvaranje, EU, NATO, vladavina prava, manjine, izbjeglice, stambeno zbrinjavanje, ratni zločini, Ured u Zagrebu |