Vlada
Predsjednik Vlade: Opskrba plinom je prioritet
Premijer Ivo Sanader izjavio je da Vlada čini sve kako bi spriječila redukciju plina stanovništvu zbog niskih temperatura, što je prioritet. Potrošnja plina drastično je porasla, posebice u kućanstvima i Zagrebu, dok je uvoz ruskog plina reduciran. Velikim potrošačima poput HEP-a i Petrokemije opskrba je smanjena, pri čemu je Petrokemija obustavila proizvodnju u znak solidarnosti. INA Naftaplin apelira na racionalizaciju potrošnje.
23.01.2006 | Vlada Republike Hrvatske
| Lokacije: | Hrvatska, Zagreb, Kutina |
| Teme: | Energetska sigurnost, Vladine mjere, Potrošnja energenata, Klimatske promjene, Industrija i gospodarstvo |
| Izdvojeni datumi: | 2006-01-21T00:00:00Z, 2006-01-22T00:00:00Z, 2006-01-23T00:00:00Z |
| Datum: | 23.1.2006. 0:00:00 |
| Kategorije: | Energetska sigurnost, Vladine mjere, Potrošnja energenata, Klimatske promjene, Industrija i gospodarstvo |
| Ivo Sanader, Vlada RH, opsrba plinom, redukcija plina, INA Naftaplin, Petrokemija, potrošnja plina, niske temperature, uvoz plina |