Ministrica Vučković na sastanku ministara zaštite okoliša u Danskoj: Rasprava o klimatskim prioritetima i globalnom sporazumu o plastici
Ministrica zaštite okoliša Marija Vučković sudjelovala je na neformalnom sastanku Vijeća za okoliš u danskom Aalborgu 10. i 11. srpnja 2025. godine. Sastanak je bio posvećen EU prioritetima za nadolazeći COP 30, klimatskoj politici nakon 2030. i globalnom sporazumu o plastici. Hrvatska je potvrdila podršku ciljevima EU za COP 30 i 8. Program djelovanja za okoliš (8EAP), naglašavajući važnost prilagodbe klimatskim promjenama, kružnog gospodarstva i boljeg upravljanja kemikalijama kao ključnih područja za postizanje ciljeva do 2030. godine. Također je istaknuta potreba za odgovarajućim financiranjem kako bi EU zadržala vodeću ulogu u održivosti. Dansko predsjedništvo predstavilo je "Sporazum o zelenoj Danskoj" i primjere transformacije poljoprivrede. Hrvatsko izaslanstvo činili su i veleposlanica Tina Krce, ravnatelj Aljoša Duplić i savjetnica Franka Vojnović.
11.07.2025 | Ministarstvo gospodarstva i održivog razvoja
| Lokacije: | Aalborg, Danska |
| Teme: | Zaštita okoliša, Klimatske promjene, Europska unija, Međunarodni pregovori |
| Izdvojeni datumi: | 2025-07-10T00:00:00Z, 2025-07-11T00:00:00Z |
| Datum: | 10.7.2025. 0:00:00 |
| Kategorije: | Zaštita okoliša, Klimatske promjene, Europska unija, Međunarodni pregovori |
| Marija Vučković, Aalborg, Danska, COP 30, klimatska politika, 8. Program djelovanja za okoliš, prilagodba klimatskim promjenama, kružno gospodarstvo, REACH, financiranje, zelena tranzicija, Tina Krce, Aljoša Duplić, Franka Vojnović |