Ministrica Vučković obišla radove na izmuljavanju rijeke Bosut: 'Puno čišći i ljepši Bosut'
Ministrica zaštite okoliša i zelene tranzicije Marija Vučković posjetila je Vukovarsko-srijemsku županiju gdje je obišla radove na izmuljavanju rijeke Bosut kod Vinkovaca. Projekt vrijedan gotovo tri milijuna eura uklonit će najmanje 290.000 kubnih metara mulja, čime će se značajno poboljšati kvaliteta rijeke. Ministrica je istaknula da je u mandatu premijera Plenkovića u vodno-gospodarske projekte u županiji uloženo gotovo 250 milijuna eura. Direktor Hrvatskih voda Zoran Đuroković najavio je izgradnju dodatnih 60 kilometara kanalizacije u Vinkovcima, čime će se ukupno izgraditi 220 kilometara kolektora, a zajedno s uređajem za pročišćavanje otpadnih voda, spriječit će se ulazak otpadnih voda u Bosut. Gradonačelnik Vinkovaca Ivan Bosančić izrazio je zadovoljstvo projektom koji će dati novi život rijeci i omogućiti nove aktivnosti za građane. Ministrica Vučković prethodno je sudjelovala na obilježavanju Dana Općine Privlaka i obišla vodospremu i crpnu stanicu u Slakovcima.
12.05.2025 | Ministarstvo gospodarstva i održivog razvoja
| Lokacije: | Vinkovci, Vukovarsko-srijemska županija, rijeka Bosut, Općina Privlaka, Slakovci |
| Teme: | Okolinski projekti, Infrastruktura, Lokalna samouprava, Vodoopskrba i odvodnja |
| Izdvojeni datumi: | 2025-05-12T00:00:00Z |
| Datum: | 12.5.2025. 0:00:00 |
| Kategorije: | Okolinski projekti, Infrastruktura, Lokalna samouprava, Vodoopskrba i odvodnja |
| izmuljavanje, rijeka Bosut, Vinkovci, Vukovarsko-srijemska županija, vodno-gospodarski projekti, Hrvatske vode, kanalizacija, pročišćavanje otpadnih voda, Marija Vučković, Ivan Bosančić, Zoran Đuroković, Privlaka, Slakovci |