Ministarstva
Državni tajnik Milatić na najvećoj europskoj CPPA konferenciji RE-Source 2022
Državni tajnik Ministarstva gospodarstva i održivog razvoja Ivo Milatić sudjelovao je na otvorenju konferencije RE-Source 2022 u Amsterdamu, najveće europske konferencije o korporativnim ugovorima o kupnji energije (CPPA). Naglasio je potrebu za ubrzanjem energetske tranzicije, ambicije Hrvatske prema ugljičnoj neutralnosti do 2050. godine, te planove za razvoj 5 GW obnovljivih projekata do 2025. godine. Milatić je istaknuo i geotermalnu elektranu u Hrvatskoj te napore za uklanjanje administrativnih prepreka za CPPA, kako bi se potaknula energetska sigurnost i smanjile cijene električne energije.
06.10.2022 | Ministarstvo gospodarstva i održivog razvoja
| Lokacije: | Amsterdam, Hrvatska |
| Teme: | Renewable Energy, Corporate Power Purchase Agreements (CPPAs), Energy Transition, Energy Security, Climate Change |
| Izdvojeni datumi: | 2022, 2050, 2025 |
| Datum: | 6.10.2022. 0:00:00 |
| Kategorije: | Renewable Energy, Corporate Power Purchase Agreements (CPPAs), Energy Transition, Energy Security, Climate Change |
| RE-Source 2022, CPPA, obnovljiva energija, energetska tranzicija, Ivo Milatić, Ministarstvo gospodarstva i održivog razvoja, Amsterdam, energetska sigurnost, ugljična neutralnost |