Hrvatska i Austrija nastavljaju blisku suradnju: Ojačani odnosi u fokusu sastanka ministara u Zagrebu
Hrvatski ministar vanjskih poslova Gordan Grlić Radman sastao se s austrijskom kolegicom Beate Meinl-Reisinger u Zagrebu kako bi razgovarali o jačanju bilateralne suradnje. Naglašeni su zajednički interesi i snažne veze dviju država, uz planove za intenziviranje suradnje u kulturi, obrazovanju, gospodarstvu i drugim područjima. Posebno je istaknuta austrijska pomoć u repatrijaciji hrvatskih državljana s Bliskog istoka i važnost hrvatske manjine u Austriji. Razgovaralo se i o gospodarskoj suradnji, energetici, prometu, podršci Ukrajini te stabilnosti Zapadnog Balkana, s posebnim naglaskom na situaciju u Bosni i Hercegovini. Posjet je uključivao obilazak terminala JANAF-a i polaganje vijenca ispred Spomenika domovini.
12.03.2026 | Ministarstvo vanjskih i europskih poslova
| Lokacije: | Zagreb, Beč, Rijad, Maskat, Dubrovnik |
| Teme: | Bilateralni odnosi, Međunarodna suradnja, Europske integracije, Regionalna stabilnost, Gospodarska suradnja, Energetska sigurnost, Obrana |
| Izdvojeni datumi: | 2026-03-12, kraj travnja |
| Datum: | 12.3.2026. 16:28:51 |
| Kategorije: | Bilateralni odnosi, Međunarodna suradnja, Europske integracije, Regionalna stabilnost, Gospodarska suradnja, Energetska sigurnost, Obrana |
| Hrvatska, Austrija, Gordan Grlić Radman, Beate Meinl-Reisinger, bilateralna suradnja, europska unija, Zapadni Balkan, Bosna i Hercegovina, Ukrajina, energetika, promet, Inicijativa triju mora, JANAF, hrvatska manjina |