Božinović: Napadač na snimatelja već pet puta prijavljivan, "cijela stvar na našem pravosuđu"
Ministar unutarnjih poslova Davor Božinović izjavio je da je počinitelj napada na snimatelja N1 televizije na Trgu bana Jelačića u Zagrebu već pet puta prijavljivan te da je "opet cijela stvar na našem pravosuđu". Ministar je naglasio da policija radi svoj posao, ali da pravosuđe ne sankcionira adekvatno ponavljače prekršaja. Osvrnuo se i na sukob skupina srednjoškolaca na istom trgu, istaknuvši da su neki od počinitelja povezani s navijačkim skupinama te pozvao nogometne klubove da preuzmu odgovornost za nasilje. Božinović je također govorio o važnosti roditeljske i školske uloge u socijalizaciji djece te o radikalizaciji u društvu.
13.11.2025 | Ministarstvo unutarnjih poslova
| Lokacije: | Trg bana Jelačića, Zagreb, Split |
| Teme: | Napad na snimatelja, Nasilje među mladima, Uloga pravosuđa, Odgovornost klubova, Socijalizacija djece |
| Izdvojeni datumi: | |
| Datum: | 13.11.2025. 18:56:06 |
| Kategorije: | Napad na snimatelja, Nasilje među mladima, Uloga pravosuđa, Odgovornost klubova, Socijalizacija djece |
| Davor Božinović, napad, snimatelj, pravosuđe, nasilje, navijači, djeca, roditelji, klubovi, policija |