ZAVRŠEN EPSCO TRIO MINISTARSKI SASTANAK U DUBROVNIKU
U Dubrovniku je završen dvodnevni ministarski sastanak EPSCO Vijeća na kojem su sudjelovale delegacije Rumunjske, Finske i Hrvatske. Fokus sastanka bio je na razmatranju inicijalnih prioriteta zajedničkog programa predsjedanja Vijećem EU. Ministri su raspravljali o dugotrajnoj nezaposlenosti, aktivaciji radne snage, usklađivanju poslovnog i privatnog života te implementaciji Europskog stupa socijalnih prava. Hrvatski ministar rada i mirovinskoga sustava, Marko Pavić, istaknuo je napredak u smanjenju nezaposlenosti mladih, sa smanjenjem stope nezaposlenosti mladih sa 50% u 2013. godini na manje od 20%. Također je naglasio uspjeh mjera aktivne politike zapošljavanja i potpore za samozapošljavanje. Sastanak je označio prvi korak u pripremi zajedničkog programa predsjedanja.
24.04.2018 | Ministarstvo rada, mirovinskog sustava, obitelji i socijalne politike
| Lokacije: | Dubrovnik |
| Teme: | Europska unija, ministarski sastanci, predsjedanje Vijećem EU, tržište rada, socijalna politika, zdravstvo, prava potrošača |
| Izdvojeni datumi: | 2013-01-01T00:00:00Z, 2017-01-01T00:00:00Z, 2018-04-24T00:00:00Z |
| Datum: | 24.4.2018. 0:00:00 |
| Kategorije: | Europska unija, ministarski sastanci, predsjedanje Vijećem EU, tržište rada, socijalna politika, zdravstvo, prava potrošača |
| EPSCO, ministarski sastanak, Vijeće EU, zapošljavanje, socijalna politika, zdravstvo, potrošači, Rumunjska, Finska, Hrvatska, Dubrovnik, Marko Pavić, nezaposlenost, radna snaga, mladi |

