U telekom mrežama prošle godine utrošeno 10,6 milijardi minuta
Prema privremenim podacima Državnog zavoda za statistiku, u 2011. godini u hrvatskim pokretnim (mobilnim) mrežama utrošeno je 6,1 milijarda minuta, što je 3,5% više nego prethodne godine. S druge strane, u nepokretnim (fiksnim) mrežama nastavljen je pad potrošnje s ukupno 4,5 milijardi utrošenih minuta, što je 10% manje u odnosu na 2010. godinu. U četvrtom tromjesečju 2011. zabilježen je blagi pad u mobilnim mrežama (0,2%) i značajniji pad u fiksnoj mreži (12,7%). Unatoč rastu minuta, broj SMS i MMS poruka u mobilnim mrežama bilježi pad.
14.03.2012 | Ministarstvo mora, prometa i infrastrukture
| Lokacije: | Hrvatska |
| Teme: | Telekomunikacije, Statistika, Potrošnja |
| Izdvojeni datumi: | 2010-01-01T00:00:00Z, 2011-01-01T00:00:00Z |
| Datum: | 14.3.2012. 0:00:00 |
| Kategorije: | Telekomunikacije, Statistika, Potrošnja |
| telekomunikacije, mobilne mreže, fiksne mreže, potrošnja minuta, SMS, MMS, Državni zavod za statistiku |