Otvoren prvi Adriatic Boat Show
Prvi međunarodni nautički sajam, Adriatic Boat Show, svečano je otvoren 15. listopada 2008. u marini Mandalina u Šibeniku, u organizaciji Nautičkog centra Prgin (NCP). Sajam, koji traje do 19. listopada, okupio je 150 izlagača plovila, nove i rabljene brodove te opremu za nautiku. Otvorio ga je ministar mora, prometa i infrastrukture Božidar Kalmeta, naglasivši potencijal nautičkog turizma u Hrvatskoj. Direktor NCP-a, Goran Prgin, istaknuo je transformaciju lokacije u marinu s 350 vezova, s planovima za prvu marinu za mega jahte na Jadranu. Cilj sajma je promocija hrvatske male brodogradnje i rabljenih plovila, uz bogat prateći program stručnih radionica i predavanja. Sajam se održava pod pokroviteljstvom Ministarstva turizma, Ministarstva mora, prometa i infrastrukture te Hrvatske gospodarske komore.
15.10.2008 | Ministarstvo turizma i sporta
| Lokacije: | Šibenik, marina Mandalina |
| Teme: | Nautički turizam u Hrvatskoj, Promocija hrvatske male brodogradnje, Tržište rabljenih plovila, Oprema za nautiku, Razvoj marina, Megajahte, Pomorstvo |
| Izdvojeni datumi: | 2008-10-15T00:00:00Z, 2008-10-19T00:00:00Z |
| Datum: | 15.10.2008. 0:00:00 |
| Kategorije: | Nautički turizam u Hrvatskoj, Promocija hrvatske male brodogradnje, Tržište rabljenih plovila, Oprema za nautiku, Razvoj marina, Megajahte, Pomorstvo |
| Adriatic Boat Show, Šibenik, Mandalina, NCP, Nautički centar Prgin, nautički sajam, nautički turizam, brodogradnja, rabljena plovila, oprema za nautiku, Ministarstvo turizma, Ministarstvo mora, prometa i infrastrukture, Božidar Kalmeta, Goran Prgin, Hrvatska gospodarska komora |
