Godišnja konferencija savjeta mladih u Hrvatskoj: Mladi kao ključni dionici lokalne zajednice
Prva Godišnja konferencija savjeta mladih u Republici Hrvatskoj održana je 19. ožujka 2019. u Hrvatskom saboru, povodom pete obljetnice Zakona o savjetima mladih. Konferencija je okupila 150 sudionika iz 65 savjeta mladih, državne dužnosnike i organizatore, a tema je bila "Mladi kao odgovorni i ključni dionici u lokalnoj zajednici". Premijer Andrej Plenković i ministrica Nada Murganić pohvalili su angažman mladih i naglasili važnost njihovog dijaloga i partnerstva s Vladom. Ministarstvo je istaknulo potporu mladima kroz Savjet za mlade i udruge te najavilo novi Nacionalni program za mlade. Predsjednica Savjeta za mlade, Tanja Herceg, pozvala je mlade na aktivizam i suradnju. Konferencija je uključivala panel rasprave, analizu stanja i prikupljanje prijedloga, s ciljem jačanja savjeta mladih i poboljšanja kvalitete života mladih u Hrvatskoj.
20.03.2019 | Ministarstvo demografije i useljeništva
| Lokacije: | Hrvatski sabor |
| Teme: | sudjelovanje mladih, lokalna samouprava, zakonodavstvo, javne politike |
| Izdvojeni datumi: | 2019-03-19T00:00:00Z, 2019-2025 |
| Datum: | 19.3.2019. 0:00:00 |
| Kategorije: | sudjelovanje mladih, lokalna samouprava, zakonodavstvo, javne politike |
| savjeti mladih, mladi, Hrvatska, konferencija, zakon o savjetima mladih, lokalna zajednica, dijalog, Andrej Plenković, Nada Murganić |