Ministarstva
Nadin se prisjetio žrtava Domovinskog rata: 'Nikada nećemo zaboraviti njihovu žrtvu'
U Nadinju je danas, 19. studenog 2024. godine, obilježena 33. obljetnica brutalnih napada velikosrpskog agresora na to mjesto tijekom Domovinskog rata. Tom prigodom ubijeno je 14 civila i pet branitelja, dok se sudbina tri osobe još uvijek traga. Ministar hrvatskih branitelja Tomo Medved naglasio je važnost sjećanja na žrtve i obvezu neumornog traganja za nestalima, poručujući 'Nikada nećemo zaboraviti njihovu žrtvu'. Program obilježavanja započeo je misom, nastavio se mimohodom 'Da se ne zaboravi' te polaganjem vijenaca i paljenjem svijeća kod Spomenika žrtvama Nadina.
19.11.2024 | Ministarstvo hrvatskih branitelja
| Lokacije: | Nadin, Benkovac, Škabrnja |
| Teme: | Domovinski rat, Sjećanje, Stratišta, Pravda |
| Izdvojeni datumi: | 1991-11-19T00:00:00Z, 2024-11-19T00:00:00Z |
| Datum: | 19.11.2024. 0:00:00 |
| Kategorije: | Domovinski rat, Sjećanje, Stratišta, Pravda |
| Nadin, Domovinski rat, žrtve, obljetnica, Tomo Medved, Benkovac, Škabrnja, Olujaje |